4 grudnia 2022
ekspres do kawy
Dom

Wybieramy ekspres do kawy – jak kupić najlepszy?

Ekspresy do kawy to jedno z najpopularniejszych urządzeń AGD nie tylko w domowych kuchniach, ale również w biurach, restauracjach i kawiarniach. Pozwalają na szybkie przygotowanie aromatycznej małej czarnej, z której wydobywają głęboki smak palonych ziaren kawy. Zanim zdecydujemy się na konkretny ekspres do kawy, warto nieco rozejrzeć się na rynku tego rodzaju urządzeń i ustalić indywidualne potrzeby.

Ekspresy do kawy dostępne są w wielu typach – ciśnieniowe, automatyczne, przelewowe czy kolbowe, a w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się też ekspresy na kapsułki. Ekspresy ciśnieniowe to dobre, ale jedno z droższych rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w warunkach domowych, jak i w biurach czy restauracjach. Ekspresy przelewowe to natomiast ekonomiczne produkty, których ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Dużą ich zaletą jest szybkość parzenia, niwelowanie fusów i osadów, a także utrzymywanie kawy w dzbanku w odpowiedniej temperaturze. Minusem jest natomiast małe możliwości, jeśli chodzi o rodzaje kawy – w ekspresie przelewowym nie przygotujemy kawy mlecznej, cappuccino czy latte. Ekspresy na kapsułki dają natomiast całe mnóstwo możliwości, jeśli chodzi o przygotowanie kawy efektownej wizualnie. Są jednak dosyć drogie w użytkowaniu – regularny zakup kapsułek może być sporym obciążeniem dla budżetu, zwłaszcza wtedy, gdy pijemy kilka kaw dziennie.

Ważna właściwa wydajność

Jeśli szukamy odpowiedniego ekspresu do kawy, na początku musimy wiedzieć, jakie są nasze potrzeby i ile osób będzie korzystało na co dzień z urządzenia. Zupełnie inne są bowiem ekspresy przeznaczone do domowego użytku, a inne te urządzenia, które znajdują się w biurze czy w kawiarni. Wydajność tych drugich musi być zdecydowanie wyższa. W poszukiwaniu dobrego ekspresu warto więc zwracać uwagę na szybkość parzenia kawy oraz na to, ile osób może bezproblemowo z niego korzystać. Zwracajmy również uwagę na wielkość i łatwość korzystania ze zbiornika na wodę. W przypadku dużego zapotrzebowania na kawę, dobrym pomysłem mogą być ekspresy, które można podłączyć bezpośrednio do cieci wodociągowej. Jeśli lubimy świeżo paloną i zmieloną kawę, dobrze jest również pomyśleć o ekspresie, który wyposażony jest w młynek. Dzięki temu będzie on mielił ziarenka kawy na bieżąco tuż przed zaparzeniem.

Eleganckie, funkcjonalne, długowieczne

Poszukiwania ekspresu do kawy dobrze jest zacząć od rozeznania na rynku tego rodzaju urządzeń i poznania firm, które mają dobrą sławę i pozytywne opinie. Dobrzy producenci ekspresów do kawy dokładają wszelkich starań, aby ich urządzenia były wielofunkcyjne, doskonale zaprojektowane, a także komfortowe i wygodne w użytkowaniu. Szukajmy takich modeli, które są proste w obsłudze – to ważne szczególnie tam, gdzie czas przygotowania kawy ma duże znaczenie. Jeśli ekspres będzie wymagał dużego wysiłku przy codziennym włączaniu, może się okazać, że użytkownicy szybko przerzucą się na zwykłą, rozpuszczalną małą czarną zalewaną wodą z czajnika. Gdy szukamy ekspresu do kawy, warto również zwracać uwagę na jego wygląd i design. Nie jest to, co prawda, najważniejsze kryterium wyboru, jednak na pewno ekspres dopasowany do wnętrza kuchennego będzie ciekawym i atrakcyjnym dodatkiem i niepowtarzalną ozdobą. Ostatnim kryterium, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze ekspresu do kawy, jest jego cena. Poszukiwanie oszczędności na urządzeniach, które planujemy intensywnie eksploatować nie jest dobrym pomysłem. Im tańszy ekspres, tym więcej możemy mieć problemów z jego późniejszym użytkowaniem.

Systematyczne serwisy i przeglądy

Jeśli inwestujemy w drogi ekspres do biura czy kawiarni, jest oczywiste, że zależy nam na bezproblemowym działaniu i niezawodności. Niestety, nawet najlepszej klasy urządzenia mają to do siebie, że prędzej czy później pojawiają się w nich różne usterki czy awarie. Aby ekspres do kawy nie był na długo wyłączony z codziennego użytkowania, dobrze jest znaleźć sprawdzone usługi serwisowe i fachowców, którzy są wyspecjalizowani w naprawie różnego rodzaju ekspresów do kawy. Na https://iviterserwis.pl/serwis-ekspresow-do-kawy można znaleźć profesjonalne usługi naprawcze, sprawdzony serwis i wszelkie usługi związane z konserwacją czy utrzymaniem ekspresów do kawy w należytym stanie. Warto pamiętać, że im lepiej dbamy o małe AGD, tym dłużej będzie ono nam służyło bez powodowania żadnych problemów. Nie inaczej jest z ekspresami do kawy, szczególnie tymi, które na co dzień są wyjątkowo mocno eksploatowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *