2 października 2022
blog

Piszę na blogu o czym chcę i ile chcę

Gdy jesteś zdecydowany na prowadzenie bloga, to zapewne już wiesz, jaki on ma być. A jeżeli jeszcze nie wiesz, to warto na ten temat poczytać. Wybór kategorii jest duży i zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Na przykład, gdy interesuje cię medycyna konwencjonalna i niekonwencjonalna możesz prowadzić bloga w dziale „zdrowie”. I tam pisać, co tylko zechcesz, a co będzie dotyczyć zdrowia i medycyny. Nic się nie stanie, gdy wpleciesz czasem nieco inną treść posta, czyli wpisu. Lecz najlepiej, jak właściciel bloga trzyma się raz obranej kategorii. Wówczas wszyscy zaglądający na bloga będą wiedzieć czego mają się spodziewać.

Możesz również prowadzić bloga w dziale np. Religia. I tam opisywać wszystko, co chciałbyś przekazać z zakresu teologii. Mogą być na nim gotowe teksty, jak również twoje własne przemyślenia i wnioski. Sprawa ma się tak samo, jak w każdej innej kategorii. W serwisach istnieją także kategorie dotyczące hobby, kultury, budownictwa, biznesu, stylu życia, kuchni, mody, itd.

Gdy jednak nie chcesz prowadzić bloga tematycznego, to możesz prowadzić bloga, o treści ogólnej lub osobistej. Masz możliwość prowadzenie bloga będącego na przykład „pamiętnikiem osobistym”.
Albo możesz pisać ogólnie w dziale „kobiety”, czy w dziale „mężczyźni”. Na stronach tych blogów opisywane są sytuacje życiowe, które spotykają nas każdego dnia. Bardzo chętnie czytane są takie blogi, które ukazują codzienne życie osobiste. Gdyż osoba prowadząca taki blog pisze o sobie, o swojej rodzinie, o znajomych, o różnych sytuacjach w domu i pracy, itd. Ludzie z natury są ciekawi życia innych osób i dlatego blogi takie cieszą się dużą popularnością.

Czasem prowadzenie osobistego bloga bywa terapią dla osoby będącej w trudnej sytuacji psychicznej. Ponadto może takiej osobie ktoś udzielić cennej rady podczas komentowania. Bądź nawet taką drogą można spotkać przyjazną duszę i może powstać przyjaźń internetowa, która z czasem zostanie przeniesiona do realu.

Możesz pisać w różnych serwisach i możesz posiadać dowolną ilość blogów, o dowolnej tematyce.
Zaczynając prowadzić blog musisz nastawić się na pochlebne i na niepochlebne komentarze. Krótko mówiąc prowadząc bloga trzeba być twardym, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto podetnie skrzydła prowadzącemu. I skrytykuje jakąś napisaną część, albo dla własnej zasady skrytykuje wszystko. Jednak nie należy się tym przejmować tylko robić swoje. Trzeba wyjść z założenia, że jeżeli komuś nie podoba się nasz blog, to niech do niego nie zagląda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *